O společnosti Perifokus s.r.o.

Společnost Perifokus vznikla v roce 2012 především na základě zvyšující se poptávky po kurzech sebeobrany a výuky se zbraní. Získali jsme akreditaci Ministerstva sportu a tělovýchovy v oblasti instruktor sebeobrany a zabývali jsme se předevěším těmito kurzy. Pružně reagujeme na poptávku a tak se k původnímu zaměření postupně přidaly další příbuzné obory jakými jsou například příprava na zbrojní průlazy, výcvik ve střelbě a taktice a celý ekosystém jsme uzavřeli internetovým obchodem. V tuto chvíli se dá říct, že dokážeme pokrýt věe co se týká sebeobrany a připravit uchazeče od úplných základů, přes vyškolení, až po jeho následné vybavení. Společnost Perifokus s.r.o. stále roste a vyvíjí se. Je to především proto, že nás naše práce opravdu baví, protože vznikla přirozeně postupem času z našich koníčků a na těch se nic nezměnilo ani když se z nich stala práce. U nás „děláme co nás baví“ není jen plytkou marketingovou frází, o čemž se přesvědčili všichni naši absolventi i zákazníci.

Vpravo si můžete prohlédnout naši časovou osu, která zahrnuje hlavní milníky našeho vývoje. Je zřejmé, že každým rokem rosteme a dosahujeme lepší ochodní bilance. Pokud hledáte spolehlivého partnery v oblasti osobní ochrany, právě jste ho našli.

Úseky

Pro zjednodušení struktury dělíme společnost na jednotlivé úseky, které se však mohou v určitých oblastech překrývat.

Obchodní úsek

Spravuje projekty, které souvisí s obchodními aktivitami, tedy nákupu a prodeje zboží. Spadají do něho následující části

Obchodní úsek se nachází, stejně jako náš showroom, na adrese Vršovců 1155/1, 709 00, Ostrava – Mariánské Hory

Úsek výuky obrany

Tento úsek se zabývá všemi výukovými aktivitami a kurzy jako kurzy sebeobrany, či kurzy na zbrojní průkazy a spravuje střelnici Hliník

 • 2012

  Založení společnosti

  V roce 2012 byla společnost Perifokus založena

 • 2013

  První kurzy sebeobrany

  V roce 2013 jsme udělali první firemní kurz sebeobrany

 • 2014

  Získání akreditace

  Získali jsme akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v oblasti instruktor sebeobrany

 • 2015

  Kurzy na zbrojní průkazy

  V tomto roce jsme začali připravovat uchazeče pro získání zbrojního průkazu v Ostravě

 • 2017

  Střelnice

  Získali jsme do správy střelnici Hliník ve Frýdku-Místku a rozšířili jsme kurzy na zbrojní průkazy také na toto město.

 • 2018

  Následné kurzy držitelů ZP

  Začali jsme školit jak naše absolventy, tak další zájemce v následných výcvicích držitelů zbrijního průkazu, které zahrnují pohyb se zbraní, správné použití v uzavřených prostorách a další věci, které by měl držitel ZP znát pokud chce používat zbraň efektivně a bezpečně

 • 2019

  Výkup zbrani/střelecké zážitky

  Vzhledem k tomu, že máme k dispozici střelnici, je logickým krokem umožnit pod odbroným dohledem i střelbu lidem, kteří zbrojní průkaz nevlastní, Spustili jsme zároveň výkup zbraní z pozůstalostí a od soukromých osob.

 • 2020

  e-shop NakupZbrane.cz

  Do našeho portfólia jsme přidali internetový obchod se zbraněmi, střelivem, příslušenstvím, outdoor a dalšími užitečnými věcmi.

 • 2021

  Showroom ve Frýdku-Místku

  Na střelnici Hliník ve Frýdku-Místku jsme zřídili malý showroom, kde si lze vyzvednout základní věci nejen pro střelce. Máme například nejširší nabídku skladových nožů v kraji.

 • 2024

  Další prostory v Ostravě

  V květnu 2024 jsme přesunuli eshop z Frýdku-Místku do Ostravy. Získali jsme tak skoro 200m2 obchodních, skladovacích a kancelářských prostor. Díky tomu nyní pokrýváme mnohem širší oblast a jsme jak ve Frýdku-Místku, tak na dvou místech v Ostravě.